Založ si blog

Vŕta mi to v hlave. ..

Dnes sa jedna štvorčlenná rodina lúči so svojim otcom a manželom štyridsať ročným vojakom..Umrel na zápal pľúc, na zlyhávanie orgánov..Je to pre nás srdce drásajúca správa,ktorá okrem bolesti a smútku v našich hlavách vyvoláva stovky otázok. Dnes po roku tápania v neistote a núdzovom stave sa musím spýtať,že prečo napriek všetkým tým katastrofickým scenárom  sme ešte vždy neobrátili kameň na kameni aby sme zistili podstatu vzniku vírusu! Skonštatovali sme , že to zapríčinil netopier! Hoci netopier nie je lastovička! Od prvej chvíle sa vedelo, že najpotrebnejšie sú rúška! A testy! naraz boli tu! Za miliony eur! Už či sú zavádzajúce alebo nie, v každom prípade neliečia! Ale to nebol dôvod miliony na ne a na rúška a dezinfekcie previesť na hľadanie lieku proti vírusu! Zatvárame sa pred prirodzeným životom, počúvame aká je situácia zlá ale lekári nehovoria o tom ako veľmi sa snažia nájsť vhodný liek, máme laboratória, výskumy..

Vytvorila sa skupina niekoľkých ľudí nie na to aby spolu zo svetovými lekármi a vedcami hľadali adekvátne riešenie v podobe liekov ale na to aby zdieľali jediný svoj názor bez oponentov. Pričom len konštruktívne rozhovory rôznych názorov môžu viesť k nájdení tej správnej cesty! K záchrane životov. O tom sa síce veľa hovorí ale nestojí to za nič! príklad! Ak mi nezaberá acylpirín,nebudem ho na silu brať ale budem hľadať iný liek! mýlim sa?

Zaujímavé bolo, že od začiatku sa smelo zatvárať namiesto ,,liečiť,, tých dvoch troch ľudí ktorí sa objavovali! Druhá zaujímavosť bola, keď do ulíc vyšli,,deratizátori.. a postrekovali lavičky, ulice a dokonca aj smetné koše! pripomínalo mi to situáciu, keď akože púštny piesok nám znečistil autá, domy a okolie. nebolo jednoduchšie zobrať stery z lavičiek a porovnať ich napr. z obchodnými centrami alebo reštauráciami? Vtedy by sa dalo hovoriť, že robíme všetko preto aby sme ,,vírusu,,porozumeli a chránili sa pred ním. A možno bolo treba alebo aj je robiť aj vzorky ovzdušia..keď sa už rúškom musíme chrániť aj v prírode! Nie je to paradox?

Možno lekári dostali nariadenie lieky nejako nehľadať, okrem pľúcnych ventilácii-čo asi pri zápale pľúc nestačí- zato stačilo vytvoriť covidové oddelenia a obmedziť príchod nekovidových pacientov, hoci do nedávna platilo,čím skôr lekára navštívime, tým je väčšia šanca na záchranu! Dnes to stratilo opodstatnenie!

Jediným zázrakom, ktorý podľa všetkého na tento tajuplný vírus existuje je očkovacia vakcína. Horúca, na trh uvedená za pár mesiacov. Možno sa farma žralok Pfizer prerátal a nepočítal s tým, že aj iné spoločnosti si budú chcieť ukrojiť z miliardového koláča a tak tu už máme niekoľko horúcich vakcín,ktoré nás majú zachrániť. Firmy síce nepreberajú zodpovednosť za účinky vakcín ale vláda nás uisťuje, že nepotrebujeme lieky, len uveriť vakcínam a tomu, že situácia je zlá. Ale napriek tomu, že je zlá ani lekári nechcú zobrať na seba zodpovednosť za očkovanie. A čo horšie z nejakého dôvodu sa čoraz častejšie objavujú nové a nové mutácie. A tu ma znova napadá otázka, nebolo by vhodné kontrolovať vzduch ktorý dýchame namiesto nás?

Tak to vidím JA. ..

17.05.2022

Tohoročná jar je naozaj krásna! Voňavo všetko rozkvitlo a zazelenalo sa sviežosťou…Až sa z toho jednému zatočí hlava.. akoby nám príroda chcela vykompenzovať dvojročné covidové šialenstvo.. Nie som si istá, či naozaj pominulo alebo ho len pozastavili, aby ,,zodpovední,,nemuseli prijať zodpovednosť za nekontrolovateľnosť ,,prichádzajúcich. No kto vie? Smola je, že [...]

Hoax, paradox alebo len nezmyselné hospodárenie. .. .? ??

08.04.2022

Počas deväťdesiatych rokov sa rozdelilo Československo, pretože nás trápil ,,pražský,, centralizmus! To sa nám síce splnilo ale naplniť túžbu po nezávislosti sa nijako nepodarilo. A čo sa týka centralizmu, ten sa zdvojnásobil. Jeden je v Bruseli a druhý v Bratislave. Ťažko povedať , ktorý je horší…Ale asi ten Bratislavský, pretože je náš [...]

Satisfakcia. .. .

19.12.2021

Na frekventovanej sociálnej sieti sa istý mediálne známy muž vyjadril na konto dnes toľko odsudzovaných ,,antivaxerov,, a označil ich za SVINE, ktoré by si mali za ošetrenie platiť! Na jednej strane sa naši politici vyhrážajú všetkým tým ľuďom, ktorý nezdieľajú ich názor, dokonca chcú trestať za nesúhlas a obviňovanie a na druhej strane smú politici či verejne známe [...]

Komárno / Komárom / Železničná stanica /

Mladík na železničnej stanici v Komárne pobodal muža

05.02.2023 14:02

Poškodený utrpel život ohrozujúce ťažké zranenia s dobou liečenia viac ako 28 dní. Útočník hneď po čine ušiel.

Sneženie / Kalamita /

Pre snehovú kalamitu bolo bez elektriny 14-tisíc odberných miest

05.02.2023 13:33

Vplyvom počasia padali vyvrátené stromy a zlomené konáre na elektroenergetické vedenia a poškodili ich.

Alkoholizmus u detí / Pitie alkoholu u detí /

Od alkoholu sú závislé už aj deti, ktoré ešte nemajú ani 15 rokov

05.02.2023 13:10

Podľa najnovších údajov NCZI ide o štyri novodiagnostikované prípady, ktorými sú dve dievčatá a dvaja chlapci.

Lesné požiare / Čile /

Lesné požiare v Čile si vyžiadali už najmenej 23 mŕtvych a takmer tisíc zranených

05.02.2023 11:52

V krajine je momentálne aktívnych 232 požiarov lesných porastov, pričom len v priebehu soboty vypuklo 16 nových.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 18
Celková čítanosť: 36781x
Priemerná čítanosť článkov: 2043x

Autor blogu

Kategórie